Kırık Dergi Mayıs – Haziran 2022 Sayısı Çıktı!

Mayıs – Haziran 2022 sayımıza “ücretsiz” erişim için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

ESER GÖNDERİM ŞARTNAMEMİZ

1 – Kırık Dergi’ye gönderdiğin eser özgün olmalıdır. Gönderdiğin içerik eserin (öykü, inceleme, deneme, şiir, röportaj, çizim, illüstrasyon, karikatür, v.b.) daha önce hiçbir kitap, dergi, gazete, elektronik yayın, blog gibi platformlarda yayımlanmamış olması gerekir. Bu sebeple doğacak telif hakkı problemlerinden eser sahibi sorumludur.

2 – Kırık Dergi’ye gönderdiğin eser homofobi, nefret, şiddet, cinsiyetçilik, ırkçılık, dini, etnik v.b. unsurlar içeriyorsa değerlendirmeye alınmaz.

3 – Kırık Dergi’ye gönderdiğin yazı formatındaki içerikler Word dosyası formatında; 11 (on bir) punto, Calibri karakterinde, 1,5 (bir buçuk) satır aralığında ve iki yana yaslı yazılmış olmalıdır. Gönderilen düz yazı içerikleri 500 sözcük ya da 4000 karakteri; şiirler ise 30 dizeyi geçmemelidir. Bu formata uygun olmayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

4 – E-postanın içine yazılıp gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Ad-Soyad, yaş, bir adet düzgün çekilmiş fotoğraf ve aktif iletişim bilgilerinizi içeren e-postaya ek olarak Word dosyası şeklinde gönderim yapmanız gerekmektedir.

5 – Yazılı içeriğinizi gönderdiğiniz Word dosyasının adı; gönderdiğiniz eserin başlığını ve kendi adınızı içermelidir. Ör: “Kırık HARAMİ – Kendimle Konuşmalar.docx”

6 – Kırık Dergi’ye gönderdiğiniz çizimler ya dijital ortamda tasarlanmış olmalı ya da dijital ortama iyi aktarılmış olmalıdır. Çizimlerinizin özensizce çekilmiş fotoğrafları değerlendirmeye alınmayacaktır.

7 – Kırık Dergi’ye yayımlanması için gönderdiğiniz içerikler dört sayı dönemi için geçerlidir. Gönderim yaptığınız tarihi takiben dört ay içerisinde Kırık Dergi’nin herhangi bir sayısında yayımlanabilir. Kırık Dergi bu hakkı gizli tutar.

8 – Kırık Dergi’ye gönderilen eserlerden doğabilecek her suç eser sahibine aittir. Eser sahipleri Kırık Dergi’ye eseri gönderirken bunu kabul etmiş sayılırlar.

9 – Kırık Dergi’de yer alan eserlerin telif hakları yazarına aittir. Kırık Dergi’de eseri yayımlanan yazarlar, eserlerini dergide yayımlanma süresi üzerinden altı ay geçtikten sonra istediği yerde yayımlayabilir.

10 – Eser gönderen kişilere ait hiçbir özel veri kayıt altına alınmamaktadır.

11 – Kırık Dergi’ye eser gönderen herkes bu ‘’Eser Gönderim Şartnamesi’’ni kabul etmiş sayılır.

Not: Kırık Dergi’nin yeni sayısı ayın son haftası çıkmaktadır. Bu yüzden eser alımları ilk ayın 1’i ile ikinci ayın 5’ine kadar gerçekleşir. Örnek: Mayıs – Haziran sayısı için eser alımları; 1 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşir.

Eserinizi Mail Adresimize Yollayabilirsiniz:

kirikdergisi@gmail.com

Yayınlanacak eserlerin duyuruları ve diğer içerikler için; internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açmayı unutmayınız.

%d blogcu bunu beğendi: